24 Oca 2019 00:06

Haberler:

forum konusal'a hoş geldiniz. İyi vakit geçirmeniz dileğiyle.


En Basit Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Başlatan dokuzharf, 14 Nis 2018 20:58

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dokuzharfDans Etmek;
Eğer yeteneğiniz var ise, yeteneğiniz olmasa dahi kendinizi rahat bırakacak şekilde tempolu şarkılar açarak belli ritimde yarım saat kadar dans etmek ve bunu belli günlerde düzenli hale getirmek yağ yakımı hızlandırdığından zayıflamayı kolaylaştırmaktadır.

Porsiyon Azaltmak;
Yediğiniz yemeklerin porsiyonunu azaltmak, yarım tabak yemek vb. gibi seçenekler de kolay zayıflama yöntemleri seçenekleri arasına girmektedir.

Evde Spor Yapmak;
Evde spor yapmak da zor bir yöntem değildir. Oturulan yerden veya yatılan yerden de esneme hareketleri yani strech egzersizleri yapılabilmektedir.

Düşünce Yöntemleri;
Çeşitli psikologlar, enerji yöntemlerini kullanan bireyler düşünce gücüyle de zayıflamaya şartlama yöntemlerini kullanmaktadırlar. Düşünce yöntemi ile kendini zayıf hissetme veya fazla yememeye odaklanma çalışmaları yapmaktadırlar. Bu yollarla bireyler zihinsel olarak kendilerini güçlendirmekte ve daha sağlıklı bir beslenme için odaklanabilmektedirler.

İlaç Kullanımı;
Kimi zaman doktorların uygun gördüğü ilaçlar da bireylere yine doktorlar tarafından verilmektedir. Bu ilaçlar açlık ihtiyacını azaltmakta veya sporla birlikte kullanıldığında hızlı zayıflamayı arttırabilmektedir.

Ameliyatla Zayıflama;
Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle hızlı zayıflama yöntemleri de gelişmektedir. Mideye kelepçe takılması veya mide ameliyatı ile sonrasında farklı bir diyet ile beslenme ayarlanarak hızlı kilo vermekte mümkün olmaktadır ancak bunlar sağlıklı zayıflama yöntemlerine girmemektedir.

Detox Uygulamaları;
Kimi zaman diyetisyenlerin verdiği kimi zaman internette çeşitli paylaşım sitelerinde yer alan detox diyetleri ve detox çayları bulunmaktadır. Bunlar da belli bir süre uygulandığında hızlı kilo verimi sağlanmaktadır.

Ödem Attırıcılar;
Bitki çaylarının ödem attırıcı özellikleri bulunmaktadır. Vücuttan ödem atıldığında da 1-2 kilo kadar hızlı bir şekilde kilo verimi sağlanabilmektedir. Bu ödem attırıcılar çay veya bazı besinlerde bulunabilmektedir. Günümüzde en etkili olarak bilinen ödem attırıcı yeşil çaydır. Bunun haricinde birkaç bitkiden oluşan karışım çayları da örneğin 6' lı çay, 9' lu çay gibi çeşitler de bulunmaktadır.